O mně


PaedDr Lenka Bendová Narodila jsem se už dost dávno ve znamení Berana. Slunce v Beranu je pěkně vyváženo Lunou ve Vahách a tak se dá s trochou nadsázky říct, že celý život věnuji beraní sílu a zarputilost dosahování rovnováhy a harmonie. Miluji syntézu, spojování věcí, které by nikoho spojit nenapadlo a vytváření nových kvalit.


 Vystudovala jsem fyzioterapii na FTVS-UK, ale přestože jsem dosáhla nejvyššího možného vzdělání v oboru, stále jsem měla pocit, že něco podstatného chybí. Uspokojení mi přinesla až práce v psychoterapeutickém sanatoriu. Zde jsem se seznámila s bodyterapií, která zapojuje práci s tělem do psychoterapeutického procesu, spojuje tělo s duší. Měla jsem to štěstí, že jsem se mohla učit u těch nejlepších učitelů jako je B. Kiegeland nebo V. Wermund a dosáhnout v této oblasti důkladné vzdělání.


 Od roku 2000 mám vlastní praxi celostní terapie. Propojuji fyzioterapii s bioenergetikou, aktivní cvičení s meditací a vizualizací. V poslední době mě hodně baví také různé techniky, které pracují s mentálními programy a systémy přesvědčení i cílená práce s emocemi. To vše za mohutné podpory aromaterapie.

 Kromě individuální terapie  se věnuji i skupinové práci, především s ženami. V minulých letech proběhla s úspěchem už téměř desítka ročních cyklů, nazvaných ŽENSKÁ SÍLA,  ŽENSKÁ MOUDROST a ŽENSKÁ CESTA. Pořádám také řadu přednášek, setkání a seminářů na různá témata týkající se celostní terapie.